Image

SEB banka kā daļu no pērn izsniegtā finansējuma ir novirzījusi 2 miljonu eiro zaļo finansējumu AS “VIRŠI-A” ieguldījumu veikšanai SIA “Livland Biomethane” biometāna ražotnes būvniecībai Latvijā. Šis ieguldījums papildina Eiropas Energoefektivitātes fonda piešķirto finansējumu. Topošā biometāna rūpnīca izmantos slēgtās anaerobās fermentācijas tehnoloģiju, pārstrādājot lauksaimniecības kūtsmēslus biometānā. Rūpnīcas projektētā ražošanas jauda būs 60 gigavatstundu (GWh) gadā.

Piešķirtais 2 miljonu finansējums ir daļa no kopējā SEB bankas pērn piešķirtā finansējuma AS “VIRŠI-A” 17 miljonu eiro apmērā kapitālieguldījumu finansēšanai, tai skaitā degvielas uzpildes staciju tīkla paplašināšanai, saules paneļu uzstādīšanai degvielas uzpildes stacijās, elektrouzlādes iekārtu uzstādīšanai un elektrouzlādes tīkla paplašināšanai.

“Esam gandarīti par iespēju finansēt zaļās enerģijas ražošanas projektu, ko realizē vietējais Latvijas uzņēmums. Īpašu aktualitāti šim projektam piešķir tas, ka biometāna ražotne ļauj dažādot enerģijas ražošanas resursu veidus. Šis aizdevums atbilst SEB Zaļo obligāciju koncepcijai, kuras ir emitētas ar mērķi finansēt ilgtspējīgus projektus,” saka SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts.

“Biometāna rūpnīcas būvniecība ir nākamais stratēģiskais solis “Viršu” attīstībā, lai vēl vairāk spēcinātu un diversificētu uzņēmuma darbības modeli. Mēs ticam, ka Eiropas līmenī biometānam nākotnē būs kritiska loma, lai padarītu transporta un ražošanas nozares ilgtspējīgākas, kas, savukārt, nodrošinās spēcīgu šī produkta pieprasījumu un rentabilitāti nākamo gadu laikā,” skaidro “Virši” valdes priekšsēdētājs Jānis Vība.

Atbalstot AS ”VIRŠI-A” koncerna attīstības stratēģijas īstenošanu, kas paredz koncernam kļūt par pilnvērtīgu energoresursu tirgotāju, mērķis ir būtiski modernizēt un paplašināt degvielas uzpildes staciju tīklu, biznesa modeļa diversifikāciju un dažādu alternatīvo degvielas veidu attīstību.

Enerģētikas jomā zaļie aizdevumi tiek piešķirti atjaunojamās enerģijas ražošanas iekārtām, atbalsta infrastruktūrai, tehnoloģijām un risinājumiem, tostarp vēja, saules, plūdmaiņu, ģeotermiskās enerģijas, hidroenerģijas un bioenerģijas, kā arī zaļā ūdeņraža risinājumiem.

Saistītās ziņas

Par mums

Kļūt par biedru

Nesen meklētais

Materiāli

Dokumenti - 0
Lapas - 0

Skatīt vairāk